Bakıma Muhtaç Olmayan Kaktüs

Kaktüs bakımının özelliklerine dikkat ederseniz uzun süre dayanır ve mekana güzel bir renk katar. Bakıma muhtaç olmayan kaktüs çeşitleri bazı özelliklere sahiptir. Gübresi, havalandırması ve gerekli ısısı sağlandığı zaman uzun süre bakımı olmadan durur. Çok fazla suya ihtiyaç duymazlar. Sulama yaparken direk suyu boşaltmayın.

Kaktüs Bakımı Nasıldır?

Kaktüs çok fazla sulandığı zaman bitkinin kökleri çürür. Bakıma muhtaç olmayan kaktüs bu nedenle az su almalı. Kış mevsimindeyse mümkün olduğunca su vermemelisiniz. Sulama sırasında ise hava güneşli olursa toprak hem emer hem daha çabuk kurur. Yaz ve kış aylarında her zaman gün ışığı ister. Bu nedenle yazın balkona koyabilirsiniz.

Kaktüs bitkisi yazın gelişim gösterir kışın ise uykuya yatar. Bu nedenle kış ayında da sıcaklığına dikkat edilmeli. Çok fazla derine inen yapısı olmadığı için toprağın kireçli olmamasına dikkat edilmesi gerekir. Suni gübre kullanır ve ısısına dikkat ederseniz fazla bir bakıma ihtiyaç duymaz. Kaktüsün yetiştirildiği ortam ise sık sık havalandırılmalı.

© 2003 - 2017 | Kütahya Çiçekçi - Kütahya'dan Tüm Dünyaya | Tüm Hakları Saklıdır.