Çiçek Sularken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Çiçeklerin tazeliklerini koruması ve her zaman canlı kalması için sulamasına dikkat edilmesi gerekir. Çiçek sularken nelere dikkat etmek gerekir ve çiçek bakımı nasıl yapılmalı gibi sorular çiçek besleyenlerin en çok merak ettiği konulardır. Ev ve ofisinize renk katan çiçekleri alırken mutlaka özelliklerini de iyi bilmelisiniz.

Aşırı Sulamadan Uzak Durmalısınız

Alacağınız bitkinin özelliğine uygun sulama yapmalı ve kesinlikle toprağı nemsiz bırakmamalısınız. Yeteri kadar suladığınıza emin olmalı ve saksının tabağında su bulundurmamalısınız. Dal ve yaprak kısmı ise kuru kalmamalı. Kuru kalan yapraklar sararır ve bitkiye zarar verebilir. Püskürtme şişesi kullanarak yaprakları sulayabilirsiniz.

Çoğu çiçeklere haftada iki kez su verilmesi yeterlidir. İnternetten çiçek siparişi ettiğiniz zaman detaylı özelliklerini öğrenebilir ve ona uygun bakımını da yapabilirsiniz. Saksı bitkilerinde özellikle dinlendirilmiş su kullanmanız tavsiye edilir. Sulama işlemini bir düzene oturttuğunuz zaman bitkiniz her zaman canlı kalır. Suyu ise kesinlikle doğrudan vermeyin, her tarafına eşit miktarda dağıtın. Çok su çiçeklere zarar verir.

© 2003 - 2017 | Kütahya Çiçekçi - Kütahya'dan Tüm Dünyaya | Tüm Hakları Saklıdır.