En Önemli 7 Ofis Çiçeği

Ofislerde çiçeklerle uygulanan dekorasyonun çok fazla tercih edildiği biliniyor. Aslında bir yaşam alanı olan ofislere güzel ve şık bir görünüm kazandırmak için çiçeklerin muazzam güzelliğinden yardım alınabiliyor. Peki, en önemli 7 ofis çiçeği hangisi? Guzmania birinci sırada yer alıyor. Kırmızı çiçeği ve sıra dışı görünümü ile ofislere bambaşka bir atmosfer kazandırıyor.

İkinci sırada anthurium çiçeği yer alıyor. Boyu çok uzamayan bu çiçek de ofisler için son derece önemli. İnce ve yoğun yaprak görünümüne sahip olan areka çiçeği de sık tercih edilenler arasında yer alıyor. Dördüncü sırayı ise ortanca çiçeği alıyor. Genellikle ofislerde cam kenarlarında kullanılan ortanca bakımı kolay olduğunda en önemli ofis çiçeklerinden biri oluyor.

Ofislerde Hangi Çiçekler Tercih Edilir?

Açık sarı ve yeşil yapraklarıyla ön plana çıkan craton bitkisinin de ofisler için vazgeçilmezlerden biri olduğunu belirtebiliriz. Geniş ve büyük yapraklara sahip olan craton bitkisi hediye olarak da işyerlerine sıklıkla gönderilen bir çiçek olma özelliğine sahip. Altıncı sırada ise Camilla mars çiçeği alıyor. Diğerlerine nazaran daha koyu yeşil yapraklara sahip olan bu çiçek de son derece popüler!

Son sıramızda ise marginata çiçeği bulunuyor. Saksı içerisinde ikili ya da üçlü olan bu çiçek farklı boylarda olduğundan gövdesinin kalınlığı ile de ön plana çıkıyor. Marginata ile ofislerini dekore edenlerin sayısı oldukça fazla!

© 2003 - 2017 | Kütahya Çiçekçi - Kütahya'dan Tüm Dünyaya | Tüm Hakları Saklıdır.