Gül Sipariş Ederken Dikkat Etmeniz Gereken 5 Kural

Onlarca farklı çiçek türü arasında siparişe en çok mazhar olan, bildiğiniz gibi güllerdir. Özellikle çiftlerin öncelikli seçimi olan güller, çoğu zaman mekanları süslemek için dekoratif açıdan da sıklıkla talep görüyor. Bu yüzden sizlere gül sipariş ederken dikkat etmeniz gereken 5 kural hakkında bilgi vermek isteriz. Bu kurallara dikkat etmeniz halinde, aradaki farkı çok net bir şekilde görebilirsiniz.

İlk kuralımız güllerin renkleri ile ilgili. Bir başka deyişle gül sipariş ederken dikkat etmeniz gereken 5 kural dendiğinde aklınıza ilk olarak doğru rengi seçmeniz gelmelidir. Kırmızı gül “aşk”, pembe “senden hoşlanıyorum”, beyaz gül “masum sevgi” anlamına gelir. Siz de tercihlerinizi bu doğrultuda yapmalısınız.

Güllerle Hazırlanan Şık Aranjmanlara Göz Atın

İkinci kural ise gördüğünüz ilk buketi tercih etmemeniz üzerinedir. Oldukça gösterişli ve şık aranjmanlara da göz attıktan sonra gül siparişi vermeye özen gösterin. Artık çiçekçiler birbirinden şık gül buketleri dizayn ediyor. Üçüncü kural ise evlenme teklifi yapacakları yakından ilgilendiriyor. Evlilik teklifinin çiçeği kırmızı değil, beyaz güllerdir.

Dördüncü kural da güllerin diriliği ile ilgilidir. Taze gülleri tercih etmelisiniz. Güller solmaya yakın yapraklarını döker. Yaprakları dökülmeye başlamış bir gülü göndermek istemezsiniz. Son olarak gülleriniz için bir mesaj eklenmesini de unutmayın. Annenize gönderiyor olsanız dahi, mesaj kartı olmayan güllerin özensiz olacağı düşünülür. Bu nedenle mutlaka içerisinde bir kart eklenmesini isteyin ve bir de mesaj ekleyin.

© 2003 - 2017 | Kütahya Çiçekçi - Kütahya'dan Tüm Dünyaya | Tüm Hakları Saklıdır.