İlk Buluşmaya Hangi Çiçekle Gidilir?

İlk buluşmaya elinizde bir çiçekle gitmeniz son derece nazik bir davranış olur. Kadınlar için ilk buluşmada erkeklerin davranışları son derece önemli olduğundan partnerinize çiçek vermeniz onun gözündeki değerinizi de arttıracaktır. Peki, ilk buluşmaya hangi çiçekle gidilir? Hangi çiçekler ilk buluşma için uygun değil? İlk buluşma ve çiçekler hakkında tüm detayları aktaralım.

Öncelikle partnerinizi evinden alacaksanız vazo içerisinde olan çiçekleri de tercih edebilirsiniz. Ancak bir mekanda buluşacaksanız buket şeklinde hazırlanmış olan çiçekleri tercih edin. Olabildiğince buluşma yerine erken gidin. Eğer ondan sonra giderseniz, geç kaldığınız için telafi amacıyla çiçek aldığınız düşünülebilir. Dolayısıyla ilk buluşmaya çiçekle gitme nezaketiniz gözden kaçmış olur.

İlk Buluşmada Asla Bu Çiçeği Almayın!

Kırmızı güller erkeklerin ilk aklına gelen çiçekler oluyor. Fakat kırmızı gül aşkı sembolize ettiğinden ilk buluşma için biraz fazla ve iddialı olur. Bu nedenle önerimiz mevsim buketlerinden yana tercih yapmanız olacak. Rengarenk mevsim buketleri enerjik görünümüyle de ilk buluşma için en ideal seçim oluyor.

Asla ilk buluşmaya tek bir çiçek alarak gitmeyin. Kadınlar ellerinde buket taşımaktan rahatsız olmayabilir ancak tek bir çiçek kadınların basit bulduğu bir davranıştır ve ellerinde tek bir çiçekle dolaşmak istemezler. Bu nedenle mutlaka demet çiçekler arasından seçim yapın. Özellikle ilk buluşmaya tek bir gül ile gitmek kadınların gayet itici bulduğu bir davranıştır.

Bir diğer seçeneğiniz de papatyalardır. Papatyalar her daim kibar ve güzel göründüğünden ilk buluşma için de çekici bir seçenek olabiliyor. Aslında en doğru olanı partnerinizin sevdiği çiçeği öğrenmeniz ve bu çiçeği almanızdır. Fakat bu her daim mümkün olmadığından her kadının beğendiği bir çiçeğe yönelmeniz gerekebilir. Son olarak çiçeği verdikten sonra beğenip beğenmediğini sormayın. Bu nazik davranışınızı ön plana çıkarmaya çalışmayın.

© 2003 - 2017 | Kütahya Çiçekçi - Kütahya'dan Tüm Dünyaya | Tüm Hakları Saklıdır.