Mavi Orkide Hakkında İlginç Gerçek

Bildiğiniz gibi doğada 2,5 milyondan daha fazla sayıda çiçek türü bulunuyor. Çiçeklerin bazıları tek renkte açarken bazı çiçek türleri pek çok farklı rengi sunabiliyor. Muhteşem kokuları ve göz alıcı renkleriyle dikkat çeken çiçeklerin aslında bazıları kendi doğal rengini taşımayabiliyor. Bu çiçeklerden biri de orkidelerdir. Pek çok farklı renkte orkide bulmanız mümkün.

Bulabileceğiniz orkide renkleri arasında mavi de var. Ancak aslında mavi orkide doğada mavi olarak açan bir çiçek değil. Mavi orkidelerin doğal rengi aslında beyaz. Dalından boya çektirilmesi yöntemi ile insanlar tarafından mavi renkte yapraklarla açması sağlanıyor. Üstelik bu yöntemin uygulanması yani mavi orkide üretilmesinin nedeni, talebin son derece fazla olması…

Mavi Orkide Zamanla Beyaza Döner!

Mavi orkideler hakkında bilinmesi gereken bir diğer gerçek te aldığınız mavi orkidenin zamanla rengini kaybedeceğidir. Bir süre sonra beyaz rengini yani kendi rengini almaya başlıyor. Dalından kesildikten sonra yaprakları önce beyazlar sonrasında ise solmaya başlar ve dökülür. Bu durum, son derece normal kabul edilmelidir. Çiçeğin kalitesi ile ilgili değildir.

Mavi orkide dünya genelinde sadece Hollanda’da üretiliyor. Tüm dünyaya da Hollanda satış yapıyor. Türkiye de satışa sunulan mavi orkideler de Hollanda’dan ülkemize ulaşıyor. Son yıllarda mavi orkide başta olmak üzere orkide çiçeğine olan ilgi bir hayli arttı. Bunun nedenleri arasında orkidenin hem muazzam bir kokuya sahip olması, hem de kadınlara ve erkeklere hitap edebilmesi oldukça etkin.

Orkideler eşsiz güzellikleriyle tüm özel günlerde gönderimi yapılabilen çiçekler arasında yer alıyor. Kütahya’da olması kaydıyla dilediğiniz adrese seçtiğiniz orkide için teslimat yapabiliyoruz. Kütahya’nın yerel çiçekçisi olan firmamıza online orkide siparişlerinizi hemen iletebilirsiniz. Kütahya merkez ve ilçelerine siparişlerinizi teslim edebiliriz.

© 2003 - 2017 | Kütahya Çiçekçi - Kütahya'dan Tüm Dünyaya | Tüm Hakları Saklıdır.