Papatya Çiçeği ve Özellikleri

Hemen herkesin sevdiği çiçeklerden biri olan papatyalar tek başına sunumu yapılabildiği gibi çeşitli aranjmanlarda da kullanılan, eşsiz güzellikte çiçeklerden biridir. Ilıman iklimlerde yetişen bir çiçek olan papatya aslında doğada da nisan ve mayıs aylarında görmeye alışkın olduğumuz bir güzellik. Özellikle Akdeniz Bölgesi’nde papatyaya sıklıkla rastlayabilirsiniz. Papatyaların en çok beyaz rengi bilinir. Oysa sarı renkte açan papatyalar da mevcut.

Anavatanı Doğu Avrupa ve Asya olan papatya muhteşem bir kokuya sahip olduğundan parfüm sektöründe de sıklıkla kullanılan bir çiçektir. Yugoslavya, Fransa, Almanya, Belçika, Macaristan, Çekoslovakya, Yunanistan ve Rusya’da papatya üretimi ve satışı oldukça yoğun bir şekilde yapılıyor. Sadece parfüm ve kozmetik sektöründe değil, tedavi amacıyla da papatyanın kullanıldığını söyleyebiliriz.

Papatyanın Anlamı Nedir?

Bilindiği gibi tüm çiçeklerin hatta çiçeklerin tüm farklı renklerinin farklı bir anlamı var. Papatyanın anlamı ise saflık ve masumiyettir. Genellikle temiz bir kalbin ifadesi olarak kabul gördüğünden af dilemek için gönderilen çiçekler papatya olur. Dekoratif amaçla da kullanılan papatyalar vitrin süslemelerinde ya da yaşam alanlarının dekorasyonunda yoğun bir şekilde tercih ediliyor.

Papatyaları evde de yetiştirmek mümkün olabiliyor. Saksılara ekerek balkonlarınızı, cam kenarlarını ya da teraslarınızı bu eşsiz güzellik ile donatabilirsiniz. Ekim için mart ayını tercih etmenizde fayda olacak. Sulama için de kireçsiz, oda ısısında su seçimi yapmalısınız. Ancak seyrek aralıklar ile ekim yapmayı da ihmal etmeyin. Sık aralıklar papatyaların filizlenmesini önleyebilir.

Kokusu ve narin duruşu ile beğeni toplayan papatyalar için sitemiz üzerinden sipariş verebilirsiniz. Sadece Kütahya için sipariş kabul ediyor, Kütahya merkez ve ilçelerine teslimat gerçekleştiriyoruz. İsminiz ve mesajınızın yazılı olduğu bir kart eşliğinde bir kucak dolusu papatyayı dilediğiniz adrese ulaştırabiliriz.

© 2003 - 2017 | Kütahya Çiçekçi - Kütahya'dan Tüm Dünyaya | Tüm Hakları Saklıdır.