Saf Sevgi Çiçekleri

Çiçeklerin her birinin aslında bir anlamı olduğunu biliyor musunuz? Bu anlamlar genellikle sevgi içeriyor. Bir anlamda çiçeklerin sevginin en güzel göstergesi olduğunu belirtebiliriz. Bazı çiçekler saf sevgi çiçekleri olarak da düşünülebilir. Çünkü anlamlarına baktığınızda bu çiçeklerin gerçekten sevginin bir göstergesi olduğunu fark edebiliyorsunuz.  Örneğin kırmızı gül herkesin bildiği gibi derin ve tutkulu aşk anlamına geliyor.

Ancak kaktüslerde aslında sevgi ile ilgili bir anlama sahip. Kaktüsler “ aşkımız için her türlü zorluğa katlanmalıyız” anlamını taşıyor. Zarif ve kibar görünümüyle dikkat çeken hanımeli çiçeği ise ”sana olan bağlılığım sonsuza dek sürecek” anlamına geliyor. Bu nedenle hanımeli çiçeğinin sadakatin çiçeği olduğu söylenir.

Çiçeklerin Sevgi Dolu Anlamları

Hercai menekşe çiçeğini hemen hemen herkes çok sever. Hercai menekşe ise ” beynimi işgal ediyorsun ancak ben bundan şikayetçi değilim” anlamına geliyor. Pembe karanfil seni asla unutmayacağım anlamına geldiği için genellikle ayrılıkların çiçeği olarak anılır.  Sarı laleler ise bildiğiniz gibi şarkılara dahi konu olmuştur. Sarı lalelerin anlamı “umutsuz aşk” olsada yine aşkın çiçeği olarak değerlendirilirler.

Alacalı bir görünüme sahip olan laleler “ gözlerin çok güzel” anlamına gelir. Beyaz leylak çiçekleri “çok hoş ve namuslu birisin” anlamını taşır. Ender bulunan çiçeklerden biri olan gardenya “  gerçek aşkımsın, beni unutma” anlamına gelen bir çiçektir. Gördüğünüz gibi çiçeklerin hepsi aslında sevgiyi anlatır!

© 2003 - 2017 | Kütahya Çiçekçi - Kütahya'dan Tüm Dünyaya | Tüm Hakları Saklıdır.