Saksıda Guzmanya Çiçeği Gönder

Uzun ve narin yaprakları, kırmızı renkte çiçeği ile büyüleyen bir güzelliğe sahip olan guzmanya çiçeği son yıllarda daha fazla tercih edilmeye başlandı. Bu şık çiçekler en az kendileri kadar şık bir saksı içerisinde hazırlanabiliyor. Siz de saksıda guzmanya çiçeği gönder diyerek bu özel çiçeklerin istediğiniz adrese ulaşmasını kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Üstelik guzmanya çiçeğinin her durumda gönderime uygun bir çiçek olduğu bilgisini de aktaralım. Yeni bebek tebrikleri, doğum günü kutlamaları, terfi tebrikleri gibi durumlarda saksıda guzmanya çiçeği gönder diyerek bu çiçek için sipariş verebilirsiniz. Bakımı ise sanıldığı kadar zor değil. Gayet kolay bir şekilde bu özel çiçeğin bakımını üstlenmek mümkün olabiliyor.

Guzmanya Bakımı Nasıl Yapılır?

Bu çiçeği asla doğrudan güneş ışığı alan bir yere koymayın. Gün ışığından yeterince faydalanabilen bu bitkinin sadece sulamasına maksimum önem verilmesi gerekiyor. Sulama için genellikle 3 ila 4 günlük bir periyot uygulanır. Ancak bulunduğunuz yerde havadaki neme bağlı olarak bu periyot değişebilir.

Bu nedenle siz tercihinizi öncelikle toprağı kontrol etmekten yana kullanın. Eğer toprak tam olarak kurumuşsa bu durumda sulama yapabilirsiniz. Guzmanyanın kuruyan yapraklarını gövdeden ayırmanız gerektiğini de hatırlatalım. Ayrıca bu bitki hava akımlarına karşı oldukça dirençsizdir. Klima gibi iklimlendirme aygıtlarından uzak tutmanız gerekiyor. Son olarak 2 ila 3 yılda bir saksı değişimi yapmanız gerektiğini de sizlerle paylaşalım.

© 2003 - 2017 | Kütahya Çiçekçi - Kütahya'dan Tüm Dünyaya | Tüm Hakları Saklıdır.