Akdeniz Lalesi Kime Gönderilir?

En özel çiçeklerden biri olan Akdeniz lalesi gençliği sembolize eden çiçekler arasında yer alıyor. Yaprakları ve asil duruşu ile ön plana çıkan Akdeniz lalesi kime gönderilir sorusu bugünlerde daha sık sorulmaya başlandı. Aslında bu çiçeğin özellikle yengeç burcu insanlarına gönderilebileceğini söyleyebiliriz. Çünkü yengeç burcunun çiçeği olarak kabul ediliyor.

Aynı zamanda güçlü renklere sahip olmaları ile arkadaşlar ve dostlar arasında da sıklıkla gönderilebilecek bir çiçek olduğu da biliniyor. Küçük ve taşlı toprağa sahip olan bahçelerde yetiştirilen bu özel çiçeklerin güzelliklerini sunabilmesi için mutlaka uygun koşulların sağlanması gerekiyor. Bu koşullar sağlandığında küçük gruplar halinde yetiştirilmeleri lazım. Tekli olarak dikildiklerinde bazılarının yetişmediği gözlemleniyor.

Akdeniz Lalesi Saksıda Yetişir mi?

Merak edilen bir diğer husus da Akdeniz lalesinin saksı içerisinde yetişip yetişmediğidir. Elbette uygun koşulları sağlayabilirseniz saksı içerisinde de bu çiçeği yetiştirebilirsiniz. Ancak toprağının özenle seçilmesi, sulamasına maksimum düzeyde dikkat edilmesi ve ılıman bir havanın sunulması gerektiğini unutmayın. Bakımının ihmal edilmesi halinde bu çiçek kısa zamanda solma eğilimine sahip bir türdür.

Akdeniz lalesi için hafif nemli bir havaya ihtiyaç duyuluyor. Denize kırışı olan ılıman kentlerde yetiştirmenin çok daha kolay olabileceğini belirtebiliriz. Fakat havası soğuk ve sert olan ya da kuru olan kentlerde saksı veya bahçe içerisinde bu özel çiçekleri yetiştirmekte zorlanabilirsiniz. Ancak online sipariş yöntemi ile bu güzellikleri evinize kazandırabilirsiniz.

© 2003 - 2017 | Kütahya Çiçekçi - Kütahya'dan Tüm Dünyaya | Tüm Hakları Saklıdır.