Saksı Çiçekleri

Atatürk Çiçeği
Bonsai Çiçeği
Çift Dal Orkide Beyaz
Kalanso
Saksı Gül
Sepet Menekşe
Çift Dal Orkide Renkli
Guzmania
Saksı Petunya
Saksı Açelya
Saksı Papatya
Sklamen Saksıda
Saksıda Ananas
Saksı Ortanca
Galetya Çiçekli
Anthurium
Areka Büyük
Açmeya
Benjamin
Benjamin-Fucus
Saksı Küpeli Çiçeği
Camilla Mars
Craton
Dieffenbachia Orta Boy
Difenbahya Büyük
Craton Büyük
Saksı Uyku Çiçeği
Kaucuk
Marginata İkili
Marginata Tekli
Marginata Üçlü
Massengena İkili
Meyve Sepeti
Onbiray Primula
Saksıda Kamkat
Sıklamen
Yucca Anaç
Yukka İkili
Çift Dall  Orkide-Ayıcık
Şeflera Büyük

Yaşam alanlarının vazgeçilmezi olan saksı çiçekleri, özel günler için de ilk akla gelen hediye unsurlarından biri oluyor. Hem mis kokuları ile ortamın havasını değiştirmeleri hem de uzun süre dayanıklı olmaları bu denli beğenilmelerinde önemli bir etken. Buket olarak gönderilen çiçekler çok kısa sürede canlılığını yitirdiği için, kalıcı bir hediye göndermek isteyenlerin seçimi saksı çiçekleri oluyor. Peki, ama hangi saksı çiçeği?

Hangi Saksı Çiçeği Gönderilmeli?

Saksı çiçekleri içerisinde en çok tercih edilen çiçeklerin başında menekşeler geliyor. Kendilerine has kokuları ve muhteşem görüntüleri ile dikkat çeken bu çiçekler, annelerin de kalbini kazanmış durumda. Bu nedenle anneler günü için saksı çiçeği göndermek isteyenlerin ilk tercihi menekşeden yana oluyor.

İş tebriği gibi durumlarda saksı çiçeği gönderilmek istendiğinde ise genellikle Guzmania ve Galetya tercih ediliyor. Kolay bakılabiliyor olmaları ve iş ortamına uygun görünümleri de bu seçimde etkili. Difenbahya da saksı çiçekleri arasında favori türlerden biridir. İri yaprakları ve yapraklarındaki renk detayları ile dikkat çeken bu çiçek, soğuk iklimlere de kolay adapte olabilen bir tür. Bu sebeple bakımı oldukça kolay ve zahmetsizdir. Ofis ortamlarında çiçek bakımının hem kolay olması hem de zaman kaybına neden olmaması için bu çiçekler ideal seçim olarak görülüyor.

Kütahya merkezde çiçek gönderme olanağı sunan Çiçekçim Çiçekçilik olarak, birbirinden güzel saksı çiçekleri ile beklentilerinize cevap vermeye devam etmekteyiz.

+ devamını oku - daha az göster
© 2003 - 2017 | Kütahya Çiçekçi - Kütahya'dan Tüm Dünyaya | Tüm Hakları Saklıdır.