Çiçeklerin Uzun Süre Canlı Kalmasını Sağlayacak 8 Pratik Yöntem

Dalından kesilen çiçekler elbette solmaya mahkumdur. Ancak çiçeklerin uzun süre canlı kalmasını sağlayacak 8 pratik yöntem sayesinde aldığınız çiçeklerin daha uzun süre diri görünmesini sağlayabilirsiniz. Bu yöntemlerin ilki aspirin kullanmak oluyor. Aspirini un kıvamına getirip çiçekleri koyduğunuz suya ekleyin. Çiçeklerin daha uzun süre canlı kaldığını fark edeceksiniz.

Vazodaki suya yarım çay bardağı sade gazoz eklemek de çiçeklerin uzun süre canlı kalmasını sağlayacak 8 pratik yöntem arasında yer alıyor. Üçüncü yöntem ise çiçeklerin yapraklarına saç spreyi sıkmak oluyor. Yapraklar daha canlı görünür ve daha uzun süre dökülmez. Bir diğer yöntem de elma sirkesi kullanmak oluyor.

Çiçeklerin Solmasını Geciktirebilirsiniz

Suya 2 yemek kaşığı elma sirkesi ilave edebilirsiniz. 1 çorba kaşığı votkayı suya eklemek de suda bakteri oluşmasını önlediğinden kullanılan bir yöntemdir. Votka yerine sadece 3 damla olmak kaydıyla çamaşır suyu da ilave edebilirsiniz. Suya bozuk para ile 1 adet şeker koymanız da yine bu yöntemler arasında yer alıyor.

Son olarak 3 çorba kaşığı sirke ile 2 çorba kaşığı şekeri karıştırıp çiçekleri koyduğunuz suya dökün. Bu yöntemle de çiçeklerinizin solma süresini ciddi oranda geciktirebilir ve güzel görünümlerinden daha uzun süre faydalanabilirsiniz. Tüm bu yöntemler daha önce denendiği için gönül rahatlığı ile uygulayabileceğiniz bilgisini de sizlere aktaralım. Hemen şimdi seçtiğiniz bir yöntemi deneyin!

© 2003 - 2017 | Kütahya Çiçekçi - Kütahya'dan Tüm Dünyaya | Tüm Hakları Saklıdır.