Gelin Buketi Nasıl Olmalı?

Yüzyıllardır devam eden bir gelenek olan düğün bitiminde gelinin çiçeğini kız arkadaşlarına atması, gelin el çiçeklerinin hazırlanmasını tek nedeni değil. Aynı zamanda gelinin zarafetini taçlandırmak için de gelin buketleri hazırlanır. Peki, gelin buketi nasıl olmalı ya da hangi düğün için hangi buketler tercih edilmeli? İşte bu sorunun aslında tek bir yanıtı yok.

Öncelikle gelin buketi nasıl olmalı sorusunun yanıtını gelinin zevkleri belirlemeli! İstenen her türlü çiçek çeşidi kullanılarak muazzam gelin buketleri hazırlanabiliyor. Bu nedenle çiçek seçimi konusunda gelinlerin özgürce karar verebileceklerini belirtelim. Buketlerin elbette zarif bir görünüm alması ve gelinlik modeline de uygun olması gerekiyor. Bunun için de sıklıkla tüller ve danteller süslemelerde kullanılıyor.

Gelin Buketi Modelleri

Kır düğünleri için kır çiçekleri ile hazırlanmış muazzam bir buketten daha iyisini bulamazsınız. Ancak papatyalar ve menekşelerle dizayn edilen aranjmanlar da gelinler için ideal bir seçenek olabilir. Bu arada salon düğünleri için de daha gösterişli buketler tercih edilebilir. Zarif ve bir o kadar da etkileyici buketlerin ebatlarının çok iyi belirlenmesi gerekir.

Olması gerekenden daha küçük ya da daha büyük buketlerin nahoş bir görüntü ortaya çıkacağından emin olabilirsiniz. Gelin buket aranjmanları için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. En taze çiçekleri hazırlayarak dizayn ettiğimiz ve gelinlerden tam not alan bu özel tasarımları mutlaka siz de görmelisiniz. Sizi sitemize bekliyoruz.

© 2003 - 2017 | Kütahya Çiçekçi - Kütahya'dan Tüm Dünyaya | Tüm Hakları Saklıdır.