Kadınlar Çiçekleri Neden Sever?

Bu sorunun yanıtını kadınlardan çok erkekler merak ediyor. Dünyanın neresine giderseniz gidin, çiçek almaktan hoşlanmayan bir kadın bulmanız çok zordur. Peki, kadınlar çiçekleri neden sever hiç merak ettiniz mi? Aslında bu sorunun bir değil, birkaç yanıtı var. Öncelikle size yapılan bilimsel bir araştırmadan söz edelim. Kadınların beyinlerinde bulunan koku merkezi, erkeklere nazaran % 50 oranında daha fazla koku hücresine sahip.

Dolayısıyla çiçeklerin muhteşem kokusundan, erkeklere nazaran % 50 daha fazla etkileniyorlar. Hatta evlerinde güzel kokulu çiçekler yetiştirmeleri, ofislerinde dahi mutlaka bir saksı bitkisi ya da çiçek bulundurmalarının nedeni de kadınlar çiçekleri neden sever sorusunun yanıtı ile yakından ilgilidir.

Kadınların Çiçek Sevgisi Doğayla da İlgili!

Bildiğiniz gibi kadınların doğaya olan düşkünlükleri de erkeklere nazaran çok daha fazladır. Doğanın ve ırkın devamını sağlayan, doğurgan cins olarak kadınların tabiata olan düşkünlüklerini yadırgamamak lazım... Çiçekleri de doğanın bir parçası olarak gördüklerini söyleyebiliriz. Yaşam alanlarına daha natürel bir hava kazandırmak için de evde çiçek bakımı yapan çok sayıda kadın mevcut.

Çiçekler aynı zamanda sevginin ve verilen önemin de bir göstergesidir. Kadınlar çiçek aldıklarında sevildiklerini ve karşı taraf için kıymetli olduklarını hissedebiliyor. Bu yönüyle de kadınların çiçek almaktan hoşlandıklarını söyleyebiliriz. Özetleyecek olursak kadınlar hangi açıdan bakarsanız bakın, tam bir çiçek tutkunudur. Bir kadını mutlu etmek için çiçek göndermeniz işte bu yüzden yeterli olur!

© 2003 - 2017 | Kütahya Çiçekçi - Kütahya'dan Tüm Dünyaya | Tüm Hakları Saklıdır.