Mevsim Çiçekleri Nelerdir?

Her çiçeğin açtığı ve tüm güzelliğini gözler önüne serdiği bir mevsim bulunuyor. Çiçeklerin sadece bahar aylarında açtığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. İstisnasız her mevsimde ve her ayda açan çiçekler doğada bulunuyor. Bu çiçekler mevsim çiçekleri nelerdir sorusunun da yanıtı oluyor. Hatta kışın en sert günlerinde dahi açan çiçekler var. Sizlere hemen birkaç örnek verelim.

Ocak ayında ametist, tütün çiçeği gibi sert havaya dayanıklı çiçekler açıyor. Şubat ayında açan çiçeklerin başında ise güller geliyor. Dolayısıyla mevsim çiçekleri nelerdir sorusunun yanıtı, mevsimine göre değişebiliyor. Karanfiller, papatyalar ve lavantalar ise mart ayında açan çiçekler arasında yer alıyor. Ancak bazı çiçeklerin güzelliğini sergileyebilmesi için havanın daha ılık olması gerekiyor.

Baharda Açan Çiçekler

Örneğin kır çiçekleri arasında yer alan çiçeklerin çok büyük bir bölümünün bahar aylarında açtığını söyleyebiliriz. Bununla beraber zambak gibi çiçekler de yine sıcak havalarda açabilen, naif ve bir o kadar da zarif çiçeklerdir. Aslında çiçeklerin kendi içerisinde farklı türleri de olabiliyor. Bu türlere göre de çiçeklerin açtığı mevsimler hatta aylar dahi değişebiliyor.

Örneğin kasımpatı kasımda açan bir çiçektir. Ancak bazı türleri ocak ayında, bazı türleri ise mart ayında açar. Dolayısıyla hangi çiçek türünden söz edildiğine göre, hangi mevsimin çiçeği olduğu bilgisi de değişkenlik gösterebiliyor. Bu arada mevsim çiçekleri en gösterişli çiçek aranjmanlarının hazırlanmasını sağlayan, en canlı görünen ve renkleri ile adtea büyüleyen çiçeklerdir.

© 2003 - 2017 | Kütahya Çiçekçi - Kütahya'dan Tüm Dünyaya | Tüm Hakları Saklıdır.