Nişan Çiçeği Nasıl Olmalı

Nişan törenlerinin vazgeçilmezlerinden biri de gösterişli çiçeklerdir. Kız isteme ya da söz kesme gibi törenlerde de mutlaka olması gereken çiçekler söz konusu nişan olduğunda bir hayli gösterişli forma bürünüyor. Peki, nişan çiçeği nasıl olmalı ve bu çiçekte hangi özellikler mutlaka bulunmalı? Öncelikle nişan çiçeğinin kesinlikle en taze çiçeklerle hazırlanmış olmasına dikkat edilmelidir.

Çünkü nişan töreni boyunca masa üzerinde ya da görünen bir yerde konumlandırılan çiçeklerin diri formunu gece boyunca koruması gerekir. Dolayısıyla nişan çiçeği nasıl olmalı sorusunun ilk yanıtı “taze” olacaktır. Ayrıca bu çiçeğin gösterişli bir duruş sergilemesi de gerekiyor. Klasik çiçek buketlerinden daha farklı olması ve özel olarak hazırlandığının muhakkak belli olması gerekir.

Nişan Çiçeğinde Hangi Özellikle Olmalı?

Genellikle bu çiçeklerde kırmızı güller kullanılır. Süslemesinde ise cipsolar ideal bir tercih olabilir. Hafif geniş bir vazo içerisinde dizayn edilen çiçekler kimi zaman parlak simli spreylerle de buluşabiliyor. Bu sayede hafif pırıltılı bir görünüm alıyor ve nişan törenleri için daha uygun bir form kazanabiliyor.

Bu arada nişan çiçeğinin boyu çok uzun olmamalıdır. Daha kısa boylu ancak enine daha geniş olması lazım. Son yıllarda kırmızı güle alternatif olarak mevsim çiçekleri ile de özel aranjmanlar hazırlanabiliyor. Rengarenk ve alabildiğine gösterişli bir görünüm sergileyen bu aranjmanların da kırmızı güllerle rekabet edebilecek bir popülerliğe kavuştuğunu belirtmeliyiz.

© 2003 - 2017 | Kütahya Çiçekçi - Kütahya'dan Tüm Dünyaya | Tüm Hakları Saklıdır.