Orkide Renkleri Anlamı

Estetik ve zarif bir çiçek olan orkidelerin tüm çiçeklerde olduğu gibi farklı anlamları bulunuyor. Orkide renkleri ve anlamlarını öğrendikten sonra hediye ettiğiniz kişinin daha da mutlu olmasını sağlayabilirsiniz. Zarif yapıya sahip bu çiçeklerin ne anlama geldikleri renklerine göre değişkenlik gösterebiliyor.

Pek çok kişi günümüzde orkidelerin yalnızca beyaz renkte olduğunu zannediyor. Ancak son derece nadide olan bu çiçekler pek çok farklı renkte de açabiliyorlar. Genellikle insanlar beyaz renkli orkideleri tercih ediyorlar. Beyaz renkli orkideler saflığın ve sevginin temsilcisi oluyor.

Fuşya ve Sarı Orkide

Orkideler arasında bir diğer popüler olan renk fuşya rengidir. Fuşya renginde olan orkideler sevimliliği ve saflığı da sembol ediyor. Canlı tonları ve renkleri ile ön plana çıkmayı başaran fuşya orkideler, son dönemlerde pek çok insan tarafından tercih ediliyor. Son derece ender yetiştirilen sarı renkli orkideler de sıcaklık ve samimiyeti sembolize ediyor.

Mor Orkide

Mor renkli orkideler asil bir duruşu ifade ediyor. Bu sebeple, asil olduğunu düşündüğünüz çevrenizdeki insanlara bu mesajı verebilmek için mor orkideleri gönderebilirsiniz. Çok fazla karşılaşamadığımız mavi renkli orkideler ise özellikle sevgililer için iyi bir seçim oluyor. “Aşkların en büyüğü” anlamı taşıyan mavi orkideler, yeri geldiği zaman kırmızı güllerden daha büyük anlam ifade edebiliyor. Kırmızı gül tercih etmek istemeyen kişiler genellikle mavi orkideleri sevgilisine hediye olarak veriyor.

© 2003 - 2017 | Kütahya Çiçekçi - Kütahya'dan Tüm Dünyaya | Tüm Hakları Saklıdır.