Yapay Çiçek Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Çiçek seçimi yaparken olabildiğince taze görünen ve şık bir duruş sergileyen aranjmanlara yöneliriz. Peki, yapay çiçek alırken nelere dikkat etmeliyiz biliyor musunuz? Çoğu zamanda mekanlarda dekoratif amaçla tercih edilen yapay çiçekler aksesuar olarak çok uzun yıllardır kullanılıyor. Piyasada çok farklı malzemelerden üretilen farklı yapay çiçekler bulmak mümkün. Bu tasarımlarda en çok kullanılan malzemeler ise kumaş ve plastik oluyor.

Ancak elbette tüm yapay çiçeklerin aynı kalitede olduğundan da söz edemeyiz. İşte bu noktada devreye yapay çiçek alırken nelere dikkat etmeliyiz sorusu giriyor. Öncelikle seçilen tasarımın kaliteli malzemelerden üretilmiş olmasına özen gösterilmesi gerekir. Bunun yanı sıra yapay çiçeklerin gerek renkleri gerekse ebatları ile gerçek çiçekler gibi olması gerektiğini de unutmayın.

Yapay Çiçek Alırken Dikkat!

Örneğin güller aşağı yukarı benzer boyutlardadır. Bu boyuttan çok daha büyük bir yapay gül estetik açıdan göze hoş görünmez. Mutlaka ebatların çiçeklerin gerçek ebatlarıyla aynı şekilde hazırlanmış olması gerekiyor. Aynı durum çiçeklerin gerçek renkleri için de geçerlidir.

Doğal bir duruş sergilemesi de yine önemli özellikler arasında yer alıyor. Kıvrımlı olmayan bir çiçeğin yapayını hazırlarken bu çiçeğe kıvrım kazandırmak nahoş bir görünüm ortaya çıkarır. Doğal görünümden olabildiğince uzaklaşmamak gerekiyor. Aynı zamanda yapay çiçeklerle hazırlanmış olan aranjmanların da dikkatli bir şekilde seçilmesi gerektiğini unutmayın. Çok gösterişli ve abartılı aranjmanlardan uzak durmak lazım.

© 2003 - 2017 | Kütahya Çiçekçi - Kütahya'dan Tüm Dünyaya | Tüm Hakları Saklıdır.